קרנות השתלמות

קרנות השתלמות
קרנות השתלמות מהוות דרך יעילה לחיסכון של כסף לטווח ארוך ובינוני. בכדי ליהנות מקרן שכזאת, יש צורך להפקיד מדי חודש סכום כסף מסוים וזאת לאורך תקופת זמן עליה מחליטים, כאשר בזמן הזה הקרן אמורה לצבור תשואה מסוימת. קרן השתלמות מתאימה גם עבור שכירים וגם עבור עצמאיים – כאשר שכירים עשויים ליהנות מהפרשה משותפת לקרן השתלמות אשר מתבצעת הן על ידיהם והן על ידי המעסיק שלהם.

 

כספים אשר הצטברו באותן קרנות השתלמות, ניתנים למשיכה רק לאחר שש שנים מיום ההפקדה הראשונה, כאשר מי שמושך את הכספים בתום תקופה זו יהיה פטור ממס. ישנם מקרים יוצאים מהכלל – לדוגמא – מי שהגיע לגיל פנסיה יכול למשוך את הכסף גם לאחר תקופת זמן של 3 שנים בלבד. מי שאינו נמנה על המקרים היוצאים מהכלל ומעוניין למשוך את הכספים אשר הצטברו בקרן בטרם חלפו 6 שנים, יידרש לשלם מיסים שונים בעבור המשיכה המוקדמת.

 

סוגים שונים של קרנות השתלמות

כל אדם אשר מעוניין להשקיע בקרן השתלמות, חשוב שיכיר בצורה מעמיקה את האפשרויות השונות ואת הסוגים של אותן קרנות השתלמות על ההבדלים ביניהם. כרגע, ישנו בישראל מגוון של יותר מ-200 קרנות השקעה.

 

בדרך כלל, המסלולים השונים של קרנות אלו נבדלים הן ברמת הסיכון אותו לוקח המשקיע והן בגובה התשואה שאותה הקרן השיגה בתקופת זמן מסוימת. אדם אשר מגיע ללא ידע והבנה מקדימים בתחום זה, חשוב שיקפיד לקבל ייעוץ מקצועי בתחום במטרה לבחור בסופו של דבר את הקרן אשר תענה על צרכיו ועל דרישותיו בצורה הטובה ביותר ולהימנע מסיכונים כלכליים שונים אותם הוא לא מעוניין לקחת.

 

ישנם פרמטרים נוספים אשר בכוחם לסייע בבחירת הקרן המתאימה כגון: טיב השירות אשר ניתן על ידי אותו הגוף אשר מנהל את הקרן, עלויות דמי הניהול והיקף הנכסים אשר מנוהלים על ידי הגוף האחראי על ניהול הקרן.

 

עושים את הבחירה המושכלת

קרנות השתלמות מהוות אפיק חסכון פופולארי לטווח הזמן הבינוני והרחוק כאחד. יחד עם זאת, בכדי ליהנות מכל היתרונות אשר קרנות אלו טומנות בחובן, קיימת חשיבות גבוהה לבצע את הבחירה מתוך היכרות והבנה של המוצר הפיננסי ולקיחה בחשבון של כל הפרמטרים החשובים, כגון רמת הסיכון וגובה התשואה.

חשוב לציין, שלכל אדם יהיו דרישות וציפיות שונות מהקרן – לדוגמא, ישנם אנשים שיהיו מוכנים לקחת סיכון גבוה יותר בשביל להעלות את הסיכויים לרמת תשואה גבוהה יותר. לכן, חשוב להתאים את הקרן גם לדרישות פרטניות אלו.

Comments are closed.

    צור קשר

    דילוג לתוכן