מה זה ביטוח משכנתא?

מה זה ביטוח משכנתא?
ביטוח משכנתא הינו ביטוח אשר ייעודו להבטיח לבנק שהלווים אכן יחזירו את כספי המשכנתא. ביטוח זה נחשב בגדר חובה עבור כל מי שמבקש הלוואת משכנתא. באמצעות ביטוח זה, הבנק המלווה מבטח את עצמו מפני מקרים עתידיים העלולים להתרחש, בהם חלילה תתרחש פגיעה בנכס, או במקרה בו הלווה ילך לעולמו בטרם סיום החזר ההלוואה. כך, הביטוח בעצם יבטיח לבנק כי גם במצבים שכאלו, הוא עדיין יוכל לקבל את מלוא ההחזר עבור הלוואת המשכנתא אותה הוא העניק. ביטוח המשכנתא מורכב משני חלקים עיקריים – ביטוח מבנה וביטוח חיים.

 

ביטוח משכנתא יכול להתבצע דרך הבנק אשר מלווה את המשכנתא, אך ניתן לבצע אותו גם דרך חברות הביטוח השונות. בעת רכישת הביטוח, קיימת חשיבות לשים דגש על כל הפרטים ולו הקטנים ביותר אשר מרכיבים את הפוליסה, לדוגמא, אילו סוגי נזקים למבנה מכסה הביטוח, ועוד.

 

מרכיבי ביטוח המשכנתא

ביטוח משכנתא מורכב כאמור משני חלקים עיקריים: ביטוח מבנה וביטוח חיים:

ביטוח מבנה – ביטוח זה נועד לצורך כיסוי של נזקים אשר עלולים להיגרם לנכס עצמו ובגינם לא יתאפשר ללווה להמשיך ולעמוד בהחזרים להם הוא התחייב. ביטוח מבנה למשכנתא מכסה נגד סוגים שונים של נזקים, כדוגמת: נזקי צנרת ומים, נזקי טבע, נזקי אש, רעידת אדמה ונזקים נוספים.

ביטוח חיים – ייעודו של ביטוח זה הוא לתת כיסוי עבור הבנק במקרים בהם הלווה או אחד הלווים ילכו לעולמם בטרם סיימו לשלם את מלוא החזר המשכנתא. חשוב לציין, כי שני מרכיבים אלו מהווים את ביטוח המשכנתא הבסיסי, וקיימת אפשרות להוסיף הרחבות שונות אל פוליסת הביטוח, כגון ביטוח צד ג' וביטוח תכולה. לכן, חשוב להכיר גם את התוספות הרלוונטיות.

 

בחירת ביטוח המשכנתא

מכיוון שאותו ביטוח משכנתא הינו ביטוח חובה עבור לווי המשכנתא – קיימת חשיבות גבוהה לנסות ולמצוא את הביטוח המשתלם ביותר. בכדי לעשות כן, חשוב להעמיק ולהבין את הסעיפים השונים אשר מהווים חלק מביטוח זה.

 

בנוסף, חשוב לדעת שאין זאת חובה למהר ולעשות את הביטוח דרך הבנק, וההמלצה היא כמובן לנסות ולבדוק מספר אפשרויות שונות עד למציאת הביטוח אשר יינתן בתנאים הטובים ביותר ויאפשר במקרים רבים ללווים לחסוך סכומי כסף רבים. קיימים מסלולים שונים ומגוונים של ביטוח משכנתא הנבדלים אלו מאלו בכיסויים אותם הם כוללים, ומומלץ להבין לעומק את הצרכים המדויקים שלכם בטרם מקבלים את ההחלטות הסופיות.

מאמרים קשורים

9 COMMENTS

    צור קשר

    דילוג לתוכן