חיסכון מנוהל

חיסכון מנוהל
ישנן הרבה דרכים ושיטות באמצעותן נוכל לחסוך כספים. העניין הוא, שאותן שיטות אשר מאפשרות לנו לחסוך כספים, כגון חיסכון דרך הבנק או חיסכון הנעשה באופן עצמאי, לא יאפשרו לנו ליהנות מתשואה גבוהה או מיתרונות מס כאלו ואחרים. מהסיבות הללו, יותר ויותר אנשים בוחרים לעבור לשיטה של חיסכון מנוהל, שזה בעצם חיסכון המתבצע דרך חברות הביטוח השונות.

 

התוכניות השונות של חיסכון מנוהל כוללות אפיקי השקעה שונים, אשר מותאמים לדרישות ולצרכים של הלקוח. הכספים אשר מופרשים לחסכון זה מושקעים בשוק ההון ופוטנציאל התשואה שלהם הוא גבוה מאשר תכניות חסכון אחרות. לצורך השוואה, חסכון המתבצע דרך הבנק מתבצע בריבית קבועה. כמובן, שישנן תכניות אשר טומנות בחובן רמת סיכון גבוהה יותר ותכניות הנחשבות ליותר סולידיות ובטוחות עבור המשקיעים.

 

מה חשוב לדעת על חסכון מנוהל?

החיסכון המנוהל טומן בחובו יתרונות רבים ומגוונים עבור החוסכים. ראשית, סכום הכסף הנחסך יהיה זמין למשיכה בכל עת אשר תבחרו, והחוסכים אינם מתחייבים על תקופת זמן מסוימת. קיים מגוון רחב של מסלולי השקעה, הנבדלים אלו מאלו ברמות הסיכון שלהם – כך שכל חוסך יוכל לבחור מתוך ההיצע, את אותו המסלול אשר יענה על דרישותיו בצורה הטובה ביותר.

 

כיצד לבחור תכנית חסכון מנוהל?

הצעד הראשון בדרך לחסכון מנוהל, הוא תכנון מעמיק של כל פרטי החיסכון, כאשר לצורך כך יש לקחת בחשבון פרמטרים כגון: הכנסות כספיות בהווה ובעתיד, סכום הכסף אותו מתאפשר להשקיע ותכניות עתידיות שונות. לדוגמא, זוג צעיר אשר מעוניין בתכנית חיסכון ומתכנן להביא בקרוב ילדים, צריך לקחת את הנושא הזה בחשבון.
הצעד הבא יהיה בחירת חברת הביטוח דרכה יתבצע החיסכון. חברות אלו מעסיקות יועצי השקעות, אשר תפקידם הוא לשבת עם הלקוחות אשר מעוניינים בחסכון, להבין את כל הדרישות והצרכים שלהם ובהתאם להציע להם את מכשירי החיסכון אשר אמורים לספק את המענה האיכותי ביותר עבור צרכים אלו.

 

מהסיבות האלו, קיימת חשיבות גבוהה להשקיע בבחירת חברת הביטוח, תוך שימת דגש על פרמטרים חשובים כגון: ותק, וגובה דמי הניהול. השלב הבא יהיה להבין לעומק את כל מה שאותו יועץ השקעות מטעם חברת הביטוח מסביר ומציע, ובסופו של דבר, לעשות את הבחירה המושכלת ביותר, אשר ייעודה לספק מענה הולם עבור מטרות החיסכון.

מאמרים קשורים

Comments are closed.

    צור קשר

    דילוג לתוכן