חוק קרן פנסיה

חוק קרן פנסיה
תקופת הפנסיה היא תקופה אשר יכולה להטריד ולהדאיג גם אנשים אשר נמצאים במרחק של עשרות שנים ממנה. העובדה שלא יתאפשר לנו לעבוד ולפרנס את עצמנו והפחד שלא נוכל לשמור על רמת החיים לה התרגלנו אכן מהווה סיבה לדאגה. אך יש גם אור בקצה המנהרה. לפני שנים לא רבות חוקק חוק קרן פנסיה, אשר אפשר ועודנו מאפשר לעובדים שכירים רבים בישראל ליהנות מהפרשות לפנסיה, אשר מהוות בגדר חובה על המעסיקים.

 

העובדים אשר נהנים מאותו חוק קרן פנסיה, הם עובדים שאין ברשותם הסדר פנסיה ישן. מכיוון שעד שחוקק החוק, נושא קרן הפנסיה היה בגדר הטבה מצד המעבידים אשר רבים מהעובדים לא זכו לה, חוק זה בהחלט היטיב עם אנשים רבים, אשר יכולים להיות רגועים (או לפחות רגועים באופן חלקי) כתוצאה מהידיעה שבבוא העת ובהגיעם אל גיל הפרישה גם הם יוכלו ליהנות מקצבת פנסיה בגובה מסוים.

 

הזכאים לפנסיה במסגרת חוק קרן פנסיה

חוק קרן פנסיה מגדיר את כל אותם אנשים אשר זכאים לו. הגיל המינימאלי הוא 20 לאישה ו-21 לגבר, כאשר גיל הפרישה הוא בהתאם לחוק. הזכאים הם רק אנשים שאין להם הסדר פנסיוני קודם. בכדי ליהנות מההפרשות של קרן הפנסיה, על העובדים לעבוד תקופה מינימאלית של חצי שנה במקום עבודתם. אדם אשר היה זכאי להפרשות פנסיה על פי החוק במקום עבודתו הקודם, יהיה זכאי להם החל מהיום הראשון לעבודתו החדשה.

 

הדרך באמצעותה יתבצע החיסכון הפנסיוני

חוק קרן פנסיה, מאפשר לזכאים לו לבחור את הדרך לחסכון הפנסיוני – זה יכול להיות באמצעות קרן פנסיה או באמצעות קופת גמל. כל עובד אשר זכאי להפרשות פנסיה מהמעביד, צריך להגיש לו את הפרטים לגבי ההחלטה שלו בנושא. ההמלצה היא כמובן לאסוף כמה שיותר פרטים ומידע בנושא ובהתאם לבצע את ההחלטה הנכונה ביותר תוך לקיחה בחשבון של פרמטרים כגון כיסוי במקרים של נכות ושל מוות.

 

חוק הפנסיה הינו חוק חשוב אשר טומן בחובו מתן זכויות לאנשים רבים אשר עד לפני שנים לא רבות הן נחשבו כהטבות ומותרות עבורם. יחד עם זאת, בכדי להבטיח את נושא הפנסיה, כדאי לאסוף כמה שיותר מידע בנושא ולהתכונן בצורה הטובה ביותר לגיל הפרישה. יש לציין שאנשים רבים אינם מסתפקים בזכאות שלהם על פי חוק ומשקיעים באפיקי חסכון נוספים אשר יבטיחו להם רמת חיים טובה בהגיעם לגיל הפרישה.

מאמרים קשורים

15 COMMENTS

    צור קשר

    דילוג לתוכן