גמל

גמל
ישנו מגוון רחב של מוצרי חסכון, אשר בכוחם לסייע ולהבטיח את עתידנו הכלכלי, כמו גם את עתידם של בני משפחתנו. אחד מאותם מוצרים אשר מאפשר לנו לחסוך כספים לטווח הארוך הוא קופת גמל. קופת הגמל מיועדת לצורך חיסכון של כספים עבור גיל הפרישה. ניתן לבחור בין סוגים שונים של קופות גמל ולהחליט האם יהיה מדובר בחיסכון הפנסיוני העיקרי שלנו או שכדאי לעשות שימוש גם במכשירי חסכון אחרים אשר נועדו עבור אותה המטרה.

 

בשל העלייה בתוחלת החיים, יש היום דגש מיוחד על הנושא של חסכון פנסיוני כבר בגילאים צעירים מאוד. כחלק מכך, חשוב לבחון בקפידה את כל מוצרי החיסכון המוצעים עבור מטרה זאת – בין הבולטים שביניהם ניתן לציין את קרן הפנסיה ואת ביטוח המנהלים. על ידי איסוף של כל המידע הרלוונטי לגבי כל מוצר, נוכל לאפשר לעצמנו לעשות את הבחירה באותו המוצר אשר יאפשר לנו ליהנות משקט נפשי בכל מה שקשור לאמצעים הכלכליים שיעמדו לרשותנו לכשנגיע לגיל הפרישה.

 

גמל ופנסיה

בניגוד לאפיקי חסכון אחרים אשר מיועדים לגיל הפרישה, אותם ניתן לקבל כקצבה חודשית, הם כספים אשר הצטברו בקרנות גמל עד לשנת 2008 וניתנים לקבלה במשיכה חד פעמית בעת ההגעה לגיל הפרישה. החל משנת 2008 חל שינוי בתחום קופות הגמל וגם הן בדומה לאפיקי החיסכון הפנסיוני האחרים, ניתנות למשיכה באמצעות קבלת קצבה חודשית.

 

חשוב לציין שישנם סוגים ומסלולים שונים של קופות גמל, הנבדלים אלו מאלו במגוון רחב של פרמטרים, וייעודם חסכון כספי לטווח הזמן הארוך והבינוני. כל אדם אשר מעוניין בקופת גמל, כדאי מאוד שיערוך היכרות עם המסלולים השונים ויבחר בסופו של דבר את אותו המסלול אשר יספק מענה על הצרכים והדרישות שלו בצורה הטובה ביותר.

 

מסלולי קופות הגמל

כל מי שמעוניין להשקיע בקופת גמל יכול לבחור כיום בין שני מסלולים עיקריים, אשר חשוב להבין את ההבדלים ביניהם. מסלולים אלו הינם: קופת גמל אשר אינה משלמת לקצבה, וקופת גמל אשר משלמת לקצבה. ההבדל העיקרי ביניהם הוא, שבקופה הראשונה לא ניתן למשוך באופן ישיר את הכספים אשר הופקדו בה כקצבה, ובקופה השנייה ניתן למשוך את הכספים באופן ישיר כקצבה חודשית. חשוב לציין, שקיימת אפשרות להעביר כספים מקופה אשר אינה משלמת לקצבה לקופה אשר משלמת לקצבה.

Comments are closed.

    צור קשר

    דילוג לתוכן