ביטוח סיעוד

ביטוח סיעוד
אף אחד לא מוגן בצורה הרמטית מפני מצבים סיעודיים. נכון שבגילאים צעירים, נמנעים מלחשוב או לעסוק יותר מדי בנושאים שכאלו. אבל כידוע, הזמן עובר מהר ודאגה לעתיד תוך לקיחה בחשבון גם מצבים פחות נעימים יכולה בסופו של דבר להועיל ולהתברר בבוא העת כמשתלמת. ביטוח סיעוד, מהווה צעד חשוב אשר בכוחו לאפשר למבוטח להיות רגוע בידיעה שבמקרה ויום אחד הוא יגיע חלילה למצב סיעודי – בזכות הביטוח הוא יוכל לשמור על רמת חיים הולמת וזאת על אף מצבו.

 

בישראל חוקק בשנת 1988 חוק סיעוד ממלכתי, אשר ייעודו לאפשר לקשישים במצבים סיעודיים להמשיך ולחיות בסביבה בה הם גרו בטרם המחלה. חוק הסיעוד מאפשר לאותם הקשישים ליהנות משורה של שירותים שונים אשר יסייעו להם בתפקוד היומיומי, וזאת באמצעות גמלת סיעוד.

 

מי זכאי ליהנות מחוק הסיעוד?

בכדי לקבל את גמלת הסיעוד וליהנות מכל השירותים השונים הניתנים במסגרת חוק הסיעוד, יש לעמוד במספר תנאים שונים. ראשית, הקשיש צריך להיות מוגדר מצב סיעודי – מה שאומר שהוא אינו יכול לבצע בכוחות עצמו פעולות שונות כגון: אכילה, רחצה, הלבשה, ניידות וכדומה. פרמטר נוסף לקבלת הזכאות נבדק באמצעות מבחן הכנסות, כאשר רק מי שעומד במבחן זה יהיה זכאי לקבלת הגמלה. נוסף על כך, הקשיש צריך להתגורר בביתו בכדי לקבל את הגמלה.

 

כאמור, חוק הסיעוד מאפשר לקשישים רבים במצבים סיעודיים ליהנות מזכויות שונות, אשר בימים שבטרם החוק הם לא היו זכאים להם. יחד עם זאת, לא כל הקשישים הנמצאים במצבים סיעודיים יכולים ליהנות מהזכויות השונות של חוק זה, לכן קיימת חשיבות גבוהה לבדוק במהרה את הנושא של ביטוח סיעוד.

 

הדרכים האפשריות לזכאות של ביטוח סיעוד

במדינת ישראל, ישנן כיום שלוש דרכים עיקריות באמצעותן אדם יכול להבטיח לעצמו את הנושא של ביטוח סיעוד: באמצעות ביטוח לאומי, באמצעות ביטוח סיעודי המתבצע דרך קופות החולים השונות, ובאמצעות פוליסה אשר נרכשת מאחת מחברות הביטוח. כל אחת מהדרכים הללו טומנת בחובה יתרונות וחסרונות שונים וכוללת סוגים שונים של כיסויים וזכאות לפיצויים בגובה שונה.

 

העלייה בתוחלת החיים, מצריכה יותר השקעה ומחשבה על מה שעתיד לבוא בשנים בהן הגוף שלנו כבר לא יהיה מה שהיה, ולא תהיה לנו את האפשרות לשלוט בו. כך יוצא, שכבר בגילאים צעירים, חשוב לקחת בחשבון גם את האפשרויות שיום אחד נגיע למצב סיעודי, ולנסות להגן ולבטח את עצמנו בצורה הטובה ביותר האפשרית.

מאמרים קשורים

Comments are closed.

    צור קשר

    דילוג לתוכן