ביטוח סיעודי

ביטוח סיעודי
כיום, בניגוד לעבר, אנשים משקיעים זמן במחשבה על העתיד כבר בגילאים צעירים. המודעות לעובדה, שרבים מגיעים לגיל הפרישה ובקושי מצליחים לשרוד כלכלית, גורמת לחיפוש אחר פתרונות ולדאגה לגיל הפרישה ולאחריו גם אצל צעירים הרחוקים עשורים של שנים מגיל הזהב.

 

אחת הבעיות אשר עלולות להיות מנת חלקם של קשישים, היא מחלות קשות למיניהן אשר מקשות על התפקוד היומיומי הבסיסי ביותר ומביאות למצב סיעודי. החדשות הטובות הן, שבאמצעות לקיחה מוקדמת בחשבון של מצבים שכאלו, ורכישת פוליסת ביטוח סיעודי מתאימה – יהיה ניתן להעלות את רמת החיים גם במידה ומקרים כאלו יהוו בעתיד את מנת חלקכם.

 

ישנן שתי דרכים עיקריות באמצעותן רוב האנשים עושים כיום ביטוח סיעודי: הדרך הראשונה היא ביטוח אשר מוצע להם דרך קופת החולים בה הם חברים. הדרך השנייה היא ביטוח דרך אחת מחברות הביטוח השונות המציעות פוליסות שכאלו.

 

ביטוח דרך קופת החולים

כחלק מהביטוח המשלים אותו ניתן לקבל על ידי כל אחת מקופות החולים – הקופות מציעות למבוטחים גם שירות נוסף של ביטוח סיעודי. הביטוח הניתן על ידן מתבצע בעצם דרך חברות הביטוח מולן הקופות מתנהלות והינו ביטוח קולקטיבי לכלל מבוטחי המשלים. היתרון של ביטוח זה טמון בעובדה שמחירו אינו גבוה במיוחד. החיסרון העיקרי של ביטוח זה, טמון בעובדה, שהפיצויים הניתנים באמצעותו הינם מוגבלים יחסית. בנוסף, התעריף אותו מתבקשים המבוטחים לשלם בעבורו משתנה מעת לעת וקיימת חשיבות גבוהה לעקוב אחריו, בכדי לא להיות מופתעים.

 

ביטוח דרך חברת ביטוח

דרך נוספת ליהנות מביטוח סיעודי היא על ידי רכישת פוליסה דרך חברת הביטוח. בניגוד לביטוח הנעשה דרך קופת החולים, פוליסת ביטוח זאת תהיה מותאמת באופן אישי לצרכים ולדרישות של המבוטח. בדרך כלל מדובר בביטוח אשר התשלום בעבורו יהיה גבוה יותר ממה שמוצע על ידי קופת החולים, אך גם הכיסויים והפיצויים הכספיים יהיו גבוהים משמעותית מאשר מה שמוצע בקופות השונות.

 

כאמור, חשיבות הביטוח הסיעודי הינה גבוהה במיוחד, ולכן חשוב לעשות ביטוח שכזה כבר בגילאים צעירים. כל מי שמתלבט אם לעשות ביטוח דרך קופת החולים או להעדיף דווקא את חברת הביטוח, חשוב שיאסוף את כל הנתונים הרלוונטיים אודות כל אחת מהאפשרויות בטרם קבלת ההחלטה. ההמלצה הכי טובה היא לבחון את הכיסויים ואת גובה הפיצויים הניתנים בכל אחת מהפוליסות המוצעות ובסופו של דבר לעשות את ההחלטה והבחירה המושכלת ביותר בהתבסס על הנתונים הללו.

מאמרים קשורים

Comments are closed.

    צור קשר

    דילוג לתוכן