ביטוח משכנתא

ביטוח משכנתא
בניגוד למה שנהוג אולי לחשוב, הליך של ביטוח משכנתא לא עונה רק על האינטרסים של הבנק, אלא גם על האינטרסים של המבוטחים עצמם, לווי המשכנתא. אומנם ביטוח זה נחשב כחובה, וכל מי שמעוניין לקבל את הלוואת המשכנתא מהבנקים למשכנתאות יחויב לרכוש ביטוח זה. אך הביטוח גם מגן על המלווים מפני אסונות מסוגים שונים ומבטיח שבמקרים בהם יגרם נזק לדירה או חלילה במקרה של אובדן חיים, הלווים לא יאבדו את דירתם ואת כספם.

 

ייעודו העיקרי של ביטוח המשכנתא הוא לבטח את הנכס עד לסיומו המלא של החזר המשכנתא. ביטוח זה מורכב משני חלקים עיקריים: ביטוח מבנה מפני נזקים שונים אשר עלולים להיגרם לנכס, וביטוח חיים.

 

מה חשוב לבדוק לפני רכישת ביטוח משכנתא?

ראשית, חשוב לדעת שביטוח המשכנתא מורכב משני סוגי ביטוח עיקריים: ביטוח מבנה, וביטוח חיים. ביטוח חיים נועד להבטיח שהבנק יקבל את מלוא החזר ההלוואה, במקרה של פטירת הלווה בטרם סיים להחזיר את כל הסכום.

 

לשני ביטוחים אלו, ניתן להוסיף הרחבות שונות, כגון: ביטוח צד ג', ביטוח תכולה ועוד ביטוחים נוספים. מהסיבות הללו, חשוב לשקול בצורה מושכלת את הפוליסה אותה אתם רוכשים, ומה היא מכילה. בכדי לאתר את הביטוח המשתלם והמתאים ביותר, כדאי לבצע השוואת של הצעות ביטוח שונות ובהתאם לבחור בסופו של דבר את הפוליסה אשר תספק מענה איכותי ביותר לצרכים של הלווים, וגם תהיה המשתלמת ביותר מבחינה כספית.
כאמור, ביטוח משכנתא אמור לדאוג לאינטרסים שונים של הבנק, במקרים בהם לא יתאפשר לכם להחזיר את הכספים שלוויתם. אך הביטוח נועד גם לפצות אתכם בתור המבוטחים במקרים של אסונות שונים. לכן, חשוב לשים את הדגשים גם על הנושא הזה. דבר נוסף עליו חשוב לשים דגש, הוא האותיות הקטנות: באופן כללי כדאי לקרוא בקפידה ולהבין כל מה שכתוב בפוליסה, וזאת בכדי לוודא שאתם יודעים למה אתם זכאים ובגין אילו נזקים.

 

מהיכן לרכוש ביטוח משכנתא?

ביטוח משכנתא יכול להתבצע הן על ידי הבנקים למשכנתאות והן על ידי סוכנויות ביטוח שונות אשר מציעות ביטוח שכזה. החשיבות היא לא למהר ולקחת את הביטוח מהבנק, לפני שבודקים את כל ההצעות הרלוונטיות בצורה מוקפדת. בסופו של דבר, חיפוש מעמיק יכול לאפשר לכם לבחור בסופו של דבר את ההצעה המשתלמת והזולה ביותר מבין כל האופציות אשר מוצעות בתחום

מאמרים קשורים

Comments are closed.

    צור קשר

    דילוג לתוכן