ביטוח חיים

ביטוח חיים
אף אחד לא אוהב לחשוב על דברים רעים ובטח לא על המוות, אבל מדובר בחלק אלמנטרי ממחזור החיים ולכן, חשוב לקחת גם את הדברים האלו בחשבון. באמצעות ביטוח חיים, ניתן להבטיח כי בני המשפחה שלנו יוכלו לשמור על רמת חיים מסוימת גם אחרי פטירתנו מהעולם. בנוסף, בכוחו של ביטוח זה לאפשר לנו ליהנות מביטחון מסוים גם בימי הפנסיה או במקרים של נכות ו/או אובדן כושר עבודה.

 

אז נכון שאולי עכשיו אנחנו עוד צעירים, בריאים וחזקים, אבל אף אחד לא באמת יודע מה העתיד צופן לו. לכן חשוב גם לקחת בחשבון את הנורא מכל ולדאוג שגם אם מצבים שכאלו חלילה יהיו מנת חלקנו, נדע שאנו עשינו הכול בכדי לדאוג למשפחה שלנו.

 

אז מה זה בעצם ביטוח חיים?

ביטוח חיים כולל בתוכו כיסויים שונים למקרים בהם המבוטח ילך לעולמו בטרם עת. אדם רוכש לעצמו את ביטוח החיים עוד בחייו ומשלם בעבורה סכום כסף בכל חודש, בכדי שאם חלילה הוא ימות, המוטבים המוזכרים בפוליסה יוכלו להגיש את תביעת הביטוח ולקבל סכומי כסף בגובה אשר נקבע בפוליסה.

 

סוגים שונים של ביטוחים

בין הסוגים הנפוצים של ביטוחים אלו חשוב להכיר את הביטוחים הבאים: ביטוח ריסק – מדובר בביטוח המכסה את המקרה של מות המבוטח בלבד. במקרה שכזה, המוטבים יכולים לקבל סכום כסף חד פעמי או קצבה חודשית – בהתאם למה שנקבע בפוליסה. ביטוח נוסף הוא ביטוח מעורב – ביטוח זה כולל שני מרכיבים: ביטוח הריסק ומרכיב של חסכון. בביטוח שכזה סכום הכסף ישולם גם אם המבוטח יישאר בחיים עד לסיום תקופת הביטוח אשר נקבעה מראש. חשוב לציין שביטוח זה כבר אינו משווק יותר.

 

סוג נוסף של ביטוח חיים הוא ביטוח מנהלים – הכספים לביטוח זה מופרשים הן מצד העובדים והן מצד המעסיקים. ביטוח זה כולל כיסויים רבים ומגוונים, ובין היתר גם כיסויים במקרים של מוות, אובדן כושר עבודה או נכות.

 

איך לבחור ביטוח חיים?

בעת בחירת סוג הביטוח, קיימת חשיבות גבוהה לקחת בחשבון שורה ארוכה של שיקולים. לא משנה באיזה סוג ביטוח תבחרו בסופו של דבר, ההמלצה היא לשים לב לכל הפרטים הנכללים בביטוח ובין היתר – עלות, גובה הפיצוי, משך תקופת הביטוח וכל פרט חשוב אחר אשר יסייע לכם להבין למה אתם בעצם זכאים.

מאמרים קשורים

Comments are closed.

    צור קשר

    דילוג לתוכן