אובדן כושר עבודה

אובדן כושר עבודה
אנחנו שומעים כל הזמן על מקרים בהם אנשים בריאים וצעירים אבדו את כושר העבודה שלהם כתוצאה מתאונה או מחלה. כך, הם מצאו את עצמם מתמודדים עם קשיים כלכליים רבים וירידה משמעותית ברמת החיים בגלל חוסר היכולת לפרנס את עצמם ואת משפחתם. אז נכון שאף אחד לא רוצה לחשוב שאובדן כושר עבודה יהיה מנת חלקו, אבל מכיוון שהעתיד לא צפוי, קיימת חשיבות גבוהה לקחת גם מקרים שכאלו בחשבון, ולהתכונן לקראתם בדרך הכי טובה אשר מתאפשרת לנו – בתקווה שלא נצטרך להשתמש בה.

הדרך הטובה ביותר אשר מוצעת עבורנו להתכונן למקרים של אובדן היכולת לעבוד ולפרנס, היא באמצעות ביטוח אובדן כושר עבודה. ביטוח שכזה, יכול להיות ביטוח בפני עצמו או להוות נספח מביטוח החיים, כאשר קיימת אפשרות לשים על נושא זה דגש, ולבחון בקפידה את כל התנאים בנושא, המוזכרים בפוליסת הביטוח אותה נרכוש.

ההבדלים בין אובדן כושר מוחלט לאובדן כושר חלקי
אובדן כושר עבודה מוחלט מהווה את ההגדרה אשר נוגעת לכל מי שאיבד 75 אחוז ומעלה מיכולת העבודה שלו בעיסוקו הקודם או בעיסוק דומה. לעומת זאת, אובדן כושר חלקי צריך לענות על הקריטריונים הבאים בכדי לענות על ההגדרה הזאת: להוכיח כי כתוצאה מסיבות רפואיות חלה ירידה בהכנסותיו ב- 25 אחוז לפחות.

חשוב לציין שיש הגדרות נוספות בהן עושות חברות הביטוח שימוש בכדי להבדיל בין מקרים שונים המשויכים לקטגוריה זו – אובדן כושר לכל עבודה שהיא – במקרים כאלו המבוטח לא יוכל לעבוד באף עבודה. אובדן כושר לעיסוק הולם – מתייחס למקרים בהם העובד לא יוכל עסוק בעיסוק המתאים לכישוריו, השכלתו וניסיונו. אובדן כושר לעיסוק ספציפי – מתייחס למקרים בהם המבוטח לא יוכל לעסוק בעיסוק בו הוא עסק בשנים האחרונות.

תשלום חברת הביטוח
כל אדם אשר מחליט לבטח את עצמו בביטוח אובדן כושר עבודה, חשוב שישים לב לכל אותם פרטים אשר מרכיבים את הפוליסה. ברוב המקרים, חברת הביטוח תשלם את התגמול החודשי אשר מגיע לאותו אדם על פי הפוליסה, וזאת עד להתרחשות של אחד מהמקרים הבאים:

האדם המבוטח יחלים או ישוב לעבודה, תקופת הביטוח תגיע לסיומה, או שהאדם ימות חלילה. חשוב לשים לב, שבחלק מהמקרים המבוטח יהיה זכאי לתגמול חודשי חלקי בלבד, ולכן, חשוב לקרוא בקפידה את האותיות הקטנות בפוליסת הביטוח – זאת בכדי להימנע ממקרים של אי הבנות אשר יתגלו אך ורק בזמן אמת.

Comments are closed.

    צור קשר

    דילוג לתוכן